Nëna ime, e cila është tetëdhjetë vjecare, ka filluar të përdorë propolis para dy viteve. Ajo luan tenis gjdo ditë dhe është më energjetike për ti bërë ushtrimet. Vëllau i saj, i cili vuan nga hepatitis B që disa vite, është përmirësuar pasi ka filluar të përdorë propolis. Unë fillova të përdorë propolis, dhe më ndihmon për kokëdhimbje dhe simtomat e gripit për shumë vite.

Jian Yu Li (mesuese) | Taipei, Taiwan Bashkohu në diskutim

Djali im gjithnjë ka qene i dobët dhe shpeshëherë I sëmurë, fizikisht i dobësuar pa ndonje rezistencë. Nuk ka shpetim prej gripit. Ai ftohet pothuajse një herë në muaj dhe ka vështirësi për të fjetur për shumë vite. Që kur e mori propolis, dhimja e kokës ju largua. Me të vërtetë kam qenë e befasuar.

Wang Li Syue (shtëpiake) | New Taipei, Taiwan Bashkohu në diskutim

Une jam Ylfete Zeneli nga Prishtina (Kosova). Dua qe permes ketij postimi te ju falenderoj per sigurimin e produkteve tuaja. Para dy viteve jam operuar nga kanceri ku kam pase komplikime gjate operimit dhe pas terapive qe kam pase jam ndjere gjithnje e lodhur dhe e pafuqishme. Me perdorimin e vajit te zi me eshte rregulluar sistemi i qarkullimit te gjakut (ku gjate operacionit kam humbur shume gjak) dhe jashteqitjes dhe nuk kam pase me ndonje problem qofte me hemoroide apo qarkullim te gjakut. Tash jam me e fuqishme, shetise gjdo dite dhe jam kthyer ne pune, thjeshte e vazhdoj jeten normal siq isha para operacionit. Edhe pse dy vjet me e vjeter jam tash pas operacionit ndjehem me vitale se me heret. Une jam befasuar me rezultatin e vajit te zi dhe mrekulline qe ka bere ne mua. Ju falemendierit qe mendoni per ti ndihmuar njerezit me semundje te renda duke gjetur zgjidhje tek ju. Jam shume mirenjohese per mbeshtetjen tuaj. Ju pershendes dhe shpresoj qe njerezit ne nevoje per barera cudiberse te ju kontaktojne sa me pare. Faleminderit Ewald.

Ylfete Zeneli ( e vetepunesuar) | Prishtine, Kosove Bashkohu në diskutim

Unë jam 55 vjeçar. Para se të mirrja propolis, shpeshë herë ndjehesha i lodhur dhe kisha dhimbje shpine pas një ore leximi, më duhej të shtrihesha të pushoja në shtrat për të vazhduar më pastaj. Unë nuk mundesha ti bëja 30 pompime. Mëlçia ime nuk funksiononte si duhet.Megjithëatë, pas marrjes së propolis, kur unë kam studiuar në Shtetet e Bashkuara para disa viteve, unë mund të lexoja me orë të tëra gjdo ditë. Më nuk ndjehesha i lodhur dhe nuk kisha dhimbje në shpinë. Nuk i kam ndërprerë asnjëherë ushtrimet e mia ditore. Unë u befasova kur pashë se mund ti bëj deri në 60 pompime. Vitin e kaluar kisha një ekzaminim fizik dhe mjeku filloi të buzëqeshë dhe më tha se mëlçia ime funksionon shumë mirë dhe mund të qëndroj deri në moshën 120 vjeçare. Ai më pyeti se si jam kujdesur për shëndetin. Unë ju përgjigja,”Duke ju falënderuar fuqisë së propolis!”

Wang Gang (murg) | Taichung, Taiwan Bashkohu në diskutim

Une qe nje vit kam filluar te perdor propolis (tinkture dhe vaj) dhe me kane ndihmuar ne sistemin e imunitetit. Pas operimit nga kanceri dhe pas terapive pas operimit me jane paraqitur hemoroidet ne organet e mbrendshme. Me perdorimin e propolis nuk kam me hemeroide dhe me eshte forcuar sistemi imunitar. Edhe pse tash jam mire une vazhdoj te perdori propolis duke ju falenderuar Teko Inxhinjering dhe Ewaldit per produkte te shkelqyera.

Ylfete Zeneli ( e vetepunesuar) | Prishtine, Kosove Bashkohu në diskutim

Unë jam Profesor Universiteti. Për shkak të punës që kam më duhet të flasë shumë në public. Fyti im është shpesh i enjtur, me dhimbje dhe inflamacione. Une gjithnjë marrë disa pika propolis në mënyrë direkte. Është anti-imflamator dhe më bën menjëherë të ndjehem mirë. Gjithashtu parandalon ftohjen. Unë shpesh I them audiencës sime që të përdorin disa pika propolis kur ata kanë kollë apo ftohje. Ata të gjithë janë të habitur me efikasitetin magjik.

Gao Jie (Profesor Universiteti) | Taipei, Taiwan Bashkohu në diskutim

Babi im që 4 vite vuan nga diabeti dhe sheqeri në gjak nuk është stabil. Ai gjithashtu ishte shumë i dobët dhe ndjehej i lodhur. Pas një këshille qe i dha një mik ai filloi të përdorë propolis para një viti. Tani sheqeri në gjak është nën kontrollë dhe ai është në gjendje të hecë për 30 minuta gjdo ditë. Familja ime filloi të përdorë propolis duke parë efektet magjike tek babi im. Shpresoj që përvoja ime do ti ndihmojë njerëzit qe të përfitojnë nga propolis.

Wang Li Chun (Mjek) | Kaohsiung, Taiwan Bashkohu në diskutim

Përshëndetje, po shkruaj prap sot (20.02.15) në webfaqen tuaj por kësaj radhe për kremën nga prpolis. Para dy ditëve mu paraqitën dy puçrra në fytyrë dhe menjëherë përdora kremin nga propolis të cilën ma siguruat ju. Puçrrat më janë tharë menjëherë të nesërmen (dje) dhe duke parë rezultatin befasues vendosa menjëherë ta përdori kremën në gjithë fytyrën. Sot e kam një lëkurë të fytyrës së butë dhe pa puçrra duke ju falenderuar kremit nga propolis dhe Ewaldit për këto produkte të pazëvendësueshme. Ju faleminderit.

Ylfete Zeneli | Prishtinë (Kosovë) Bashkohu në diskutim

Back